Pastāstiet nedaudz par sevi – no kurienes Jūs esat? Kā Jūs sevi raksturotu?

Mani sauc Linda. Esmu radoša būtne no Liepājas.

Vai savulaik bija viegli izdarīt izvēli, ko studēt?

Nē. Man ir ļoti dažādas intereses – māksla, ģeogrāfija, uzņēmējdarbība, dārzniecība… Ņemot vērā, ka interešu spektrs man ir plašs – augstskolas atrašana bija ļoti, ļoti grūts darbs. Sākotnēji šķita, ka augstskola noteiks, ar ko man būs jāpelna iztika jeb manu profesiju, bet es taču gribu nodarboties arī ar grafisko dizainu, dārzniecību un vispār mani interesē arī restaurācija… Taču tikai tagad saprotu, ka es esmu mūžīgais students. Studijas RTU LSZC programmā “Uzņēmējdarbība un vadīšana” bija kā starta atspēriena punkts.

Kādēļ Jūs izvēlējāties studēt tieši Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas studiju un zinātnes centrā?

Izvēlējos dažādas augstskolas un studiju programmas, kuras sarakstīju uz vienas A4 lapas un , skaitot “oliņ, boliņ” izvēlējos savu augstskolu. Tā nu sagadījās, ka mans rādītājpirksts apstājās pie RTU LSZC.

Kas no studiju laika ir visspilgtāk iespiedies atmiņā?

Man ļoti patika projektu nedēļas, kuru mērķis bija studentus integrēt īstā darba vidē, risinot reālas uzņēmējdarbības problēmas.

Kā arī prakses iespējas. Devos ERASMUS+ praksē uz Spāniju, kas tālāk pavēra ceļu manam biznesam nekustamā īpašuma sfērā. Šī iespēja bija milzīgs pagrieziens manā profesionālajā dzīvē.

Kuru RTU LSZC pasniedzēju atceraties visspilgtāk, un kādēļ?

Jeļena Jevsjukova – uzsvēra, ka galvenais ir prast informāciju izmantot, taču ne iekalt. Jeļena vienmēr sagatavoja ļoti labu mācību materiālu, kas veicināja studentu iesaisti darbā ar interesi.

Svetlana Štāle – milzīgs darba spars. Ļoti organizēti izklāstīja studiju vielu un zibenīgi atbildēja uz e-pastiem, kas tūlītēji ļāva saprast, kā mājas darbus pildīt tālāk.

Magazeina – ļoti jauka un cilvēcīga pasniedzēja. Mācību procesu padarīja mierpilnu un izzinošu.

Kādi ir Jūsu ikdienas izaicinājumi? Ko Jums jāprot darīt, lai tos risinātu?

Organizēt laiku. Lai arī laiku organizēju ļoti labi, man gribētos, lai ikdienā būtu mazliet vairāk stundas, lai paspētu apdarīt gan darba lietas, gan nodarbotos ar mākslu, gan labi izgulētos.

Kas no tā, ko apguvāt universitātē, Jums šobrīd noder visvairāk?

Došanās ERASMUS+ praksē man pavēra plašu skatu uz dzīvi kopumā – kā rīkojamies, kā uztveram lietas, kā motivējam sevi u.c. Spāņu mentalitāte man ļoti iedvesmoja uzņēmējdarbībai Latvijā.

Kā otru lietu varu minēt – dažādie skatu punkti. Universitātes pasniedzēji un studenti ir atšķirīgi, ar dažādām pieredzēm un redzējumiem. Savstarpējās sarunas ir ļoti vērtīgas!

Kāda ir lielākā dzīves atziņa, ko Jums sniedza studijas RTU LSZC?

Tik daudz, cik iesaisties – tik daudz arī saņem! Ir vērts būt aktīvam un izmantot iespēju piedalīties dažādos pasākumos, semināros u.c..

Ko Jūs ieteiktu/vēlētos novēlēt pašreizējiem RTU LSZC studentiem?

Meklējiet iespējas, nevis gaidiet piedāvājumus (attiecībā uz darba tirgu)! Mācieties jaunas programmas, piedalieties semināros, iepazīstaties ar jauniem cilvēkiem!

Ko Jūs vēlaties novēlēt sev un citiem šajā sarežģītajā laikā?

Mazāk sapņot, vairāk darīt!