Pastāstiet nedaudz par sevi – no kurienes Jūs esat? Kā Jūs sevi raksturotu ?

Esmu no Liepājas, iespējams, vislabākās un skaistākās pilsētas Latvijā (tā baumo). Sevi raksturotu kā diezgan smaidīgu, komunikācijas alkstošu cilvēku, kuram vienmēr interesē viss, kas notiek apkārt. Patīk izaicinājumi un ir vienmēr bijusi vēlme sevi pierādīt citiem. Tas neļauj atslābt nevienā brīdī.

Vai savulaik bija viegli izdarīt izvēli, ko studēt?

Savu studiju izvēli, nosacīti, jau zināju 6. klasē. Es zināju, ka gribu kļūt par inženieri, tikai bija nepieciešams noskaidrot, kā šo mērķi sasniegt. Brīdī, kad pabeidzu Liepājas Valsts tehnikumu un ieguvu mehatronisko sistēmu tehniķa specialitāti, es zināju, ka turpināšu mācīties RTU Liepājas filiālē, lai iegūtu mehatronikas inženiera grādu.

Kādēļ Jūs izvēlējāties studēt tieši Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas studiju un zinātnes centrā?

Es izvēlējos studēt RTU Liepājas studiju un zinātnes centrā, jo es zināju, ka mani tur apmācīs profesionāli un zinoši pasniedzēji. Īpaši gribētu pieminēt pasniedzēju A.Priževaiti, kurš mums pasniedza lekcijas arī Liepājas Valsts tehnikumā. Jau tad mēs visi tikām iepazīstināti ar to, kāds būs studiju process augstskolā, un es zināju – ja studijas augstskolā mums pasniegs šādi pasniedzēji, kā A.Priževaitis, mēs iegūsim vislabākās zināšanas kā arī labu atbalstu brīžos, kad tas būs nepieciešams.

Vai jau sen zinājāt, ka saistīsiet savu dzīvi ar mehatroniku?

Jau kopš bērnības mani vienmēr ir interesējusi mehānika un tehnoloģijas (bieži jaucu ārā spēļu mašīnas, lai apskatītos “kas lācītim vēderā”), domāju, ka tad jau zvaigznēs tika ierakstīts, ka man ir jāsaista sava dzīve ar mehatroniku 🙂

Jūsuprāt, kādām īpašībām ir jāpiemīt labam inženierim?

Inženieriem ir jābūt pacietīgam, jāprot domāt plašāk par pārējiem, kā arī jāpiemīt labai loģiskai domāšanai.

Kāds bija Jūsu mīļākais studiju kurss, mācoties RTU LSZC?

Mīļākais studiju kurss RTU LSZC bija augstākā matemātika. Atbilde, varbūt, tagad daudzus šokēs, jo, kas gan var būt sliktāks par matemātiku?! Taču iemesls, kapēc atbilde ir šāda, ir pamatots – šajā studiju kursā es iemācījos pievērst uzmanību sīkumiem, domāt pāris gājienus uz priekšu. Kā arī nepazaudēt cerību brīžos, kad liekas, ka nespēsi ar kaut ko tikt galā, jo – kas nesanāk šodien, sanāks rīt.

Kādas dzīves atziņas esat guvis pandēmijas laikā?

Pandēmijas laikā esmu sapratis, ka ir jāiemācās dzīvot sev, jāatrod veidi, kā sadzīvot ar sevi, esot vienam, bez iespējas darīt to, kas pašlaik ir aizliegts.

Kāds ir Jūsu dzīves moto?

Uzskatu, ka dzīves laikā nekad nevajag baidīties un nepiekrist izaicinājumiem…Ja nemēģināsi, nekad neuzzināsi, ko vari iegūt.

Ko Jūs vēlētos ieteikt esošajiem RTU LSZC studentiem?

Esošajiem studentiem es varu ieteikt nepadoties un klausīt tam, ko stāsta pasniedzēji – laiks tiešām “skrien” ātri, tāpēc mazāk nervus pabojāsi, ja visu darīsi laicīgi.

Ko Jūs vēlaties novēlēt sev un citiem šajā sarežģītajā laikā?

Šajā sarežģītajā laikā es ieteiktu saskatīt labo katrā dzīves situācijā, jo mēs katrs individuāli radām pasauli ap sevi un tikai no tevis būs atkarīgs tas, kāda tā izskatīsies.